Pragniemy przedstawić opis kilku olei spośród szerokiego asortymentu jakim dysponujemy.

Szczerze zachęcamy Państwa do zastosowania tłuszczów roślinnych w swojej diecie, które mają tak szerokie działanie profilaktyczne i lecznicze. Ale trzeba pamiętać, że stosując leczniczo oleje roślinne trzeba ograniczyć  tłuszcze zwierzęce. W sklepie znajdą Państwo książeczkę z informacją o wszystkich olejach.

OLEJE  są cennym  źródłem Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), których organizm sam nie produkuje i dlatego musimy je dostarczać z pożywieniem.  Na szczególną uwagę wśród olei zasługuje Olej Lniany Nieoczyszczony Budwigowy.

Olej lniany nieoczyszczony Budwigowy posiada ponad 50% OMEGA 3 co sprawia, że ma ogromne właściwości lecznicze. A oto lista schorzeń przy, których pomocna jest dieta dr Budwig:

- nowotwory

- schorzenia prostaty

- choroba Alzhaimera

- stwardnienie rozsiane

- choroby reumatyczne na tle autoimmulogicznym

- alergie

- schorzenia układu krążenia

- schorzenia wieku starczego

- wady wzroku i słuchu

- problemy z nauka i pamięcią

- wszystkie problemy dermatologiczne

- problemy trawienne

- cukrzyca.

W sklepie można otrzymać książeczkę z dokładnym opisem diety.

Opis pozostałych olei i ich właściwości zdrowotnych.

Olej z pestek moreli -  Zawiera NNKT, witaminę A, B, E oraz składniki mineralne. Największym skarbem tego oleju jest witamina B17 tzw. amigdalina czy też letril. W medycynie nowożytnej pierwsze wzmianki o badaniach nad wit. B17 pojawiły się 50 lat temu. Przeprowadzone były przez biochemika dr Ernesta Krebsa, który uznał je lekarstwem na raka.

Olej arachidowy - zawiera sporą ilość NNKT oraz witaminę E i fitosteroli. Jest bogatym źródłem magnezu, potasu, miedzi i kwasu foliowego. Zawiera naturalny przeciwutleniacz – resweratrol .

Wspomaga odporność, korzystnie wpływa na skórę, wspomaga odchudzanie.

Olej z pestek dyni – w oleju tym znajdziemy witaminy: E,B1, B2, B6, D, A, C, beta-karoten, selen i cynk oraz fitosterole zalecane w zapobieganiu oraz leczeniu przerostu gruczołu krokowego(prostaty).

Olej z ostropestu -  zawiera sylimarynę związek wspomagający pracę wątroby. Obniża poziom złego cholesterolu,  zapobiega miażdżycy, znajduje zastosowanie w trądziku i łuszczycy.

Olej z kiełków pszenicy – to jedno z najbogatszych źródeł witaminy E, która chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Olej ten korzystnie wpływa na układ krążenia, obniża ciśnienie krwi, zapobiega powstawaniu skrzepów.

Olej z czarnuszki – zawiera witaminę E, A, biotynę oraz mikroelementy. Olej z czarnuszki obniża poziom cukru we krwi, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, silnie antybakteryjnie, przeciwgrzybiczno, rozkurczowo, reguluję pracę układu pokarmowego i oddechowego, działa moczopędnie, odtruwająco, szczególnie polecany przy nawracających infekcjach.

 

Wszystkie te oleje są olejami zimno tłoczonymi i nie nadają się do smażenia.

W sprzedaż posiadamy również olej kokosowy. ardzo szerokie zastosowanie zewnętrzne i wewnętrzne.